Účast slíbili

přidáno: 19. 2. 2013 14:16, autor: Zuzana Nevěřilová   [ aktualizováno 14. 3. 2013 10:54 ]
Napřed jsme oslovili hudební tělesa, která známe. Všichni oslovení měli radost, že se u nás něco bude dít, a přislíbili účast. Festival bude žánrově pestrý, protože pestrost je na festivalech krásná. Člověk má možnost poslechnout si hudbu, kterou má rád, ale taky poznat tu, kterou nezná, a něco nového si pro sebe objevit.

Zatím jsou jistí Boni Discipuli, pěvecké sbory s dirigentkou Kayou Havelkovou. Děti se už těší, protože na festivalu se nezpívá každý den. Dospělí se také těší, trochu jiným způsobem. Smíšený pěvecký sbor vystupuje na festivalech v České republice i Evropě, ale na festivalu v Obřanech ještě neměl tu čest.

Z jiného žánrového soudku je kapela Hladolet. Původně folk, postupně trochu bigbítu, blues i jazzrocku. Kytary, bicí, zpěv, ale i housle, akordeon a flétna... V Brně bývají k vidění, ale ne příliš často, a na ObrFest chystají ty nejlepší pecky.

Další muzikanti budou přibývat, chodíme po zkušebnách, posloucháme a povídáme si. Skoro to vypadá, že na kraji Brna hraje a zpívá každý.