Gastronomická soutěž

5. ročník gastronomické soutěže...

Vloni byly tématem sladké bábovky a s velkou radostí musíme konstatovat, že s každým dalším ročníkem je přehlídka soutěžních výrobků lákavější. Nepsaným pravidlem se už stalo střídání „sladkého a slaného“ zadání, pro letošek tedy vyhlašujeme téma:

SEKANÁ

Sekaná byla známá v českých zemích už od středověku. Tehdy se maso ručně sekalo nadrobno výhradně z kýty nebo svíčkové. Vynález mlýnku na maso přípravu zjednodušil, karbanátky i sekaná bývaly svátečním jídlem, které obsahovalo jen ty nejkvalitnější ingredience. Jejich pověst však pošramotilo pozdější stravování v závodních jídelnách, kdy se do mletých směsí schovalo všechno, co bylo potřeba z kuchyně „uklidit“. V domácnostech však vznikaly recepty s vlastními přísadami či kořením, které se tradovaly po generace. Věříme, že i u vás se takový rodinný poklad s tajnou recepturou schovává a doufáme, že si ho nenecháte jen pro sebe.

Soutěžním úkolem Obrfestu 2017 bude tedy:

Příprava pečené sekané z mletého masa

  • Základem je kvalitní maso ve správném poměru – druh masa či směsi mas jsou pouze na vašem uvážení

  • Stejně tak bude na vás, jestli sekanou čímkoliv naplníte, budete péct klasickou „šišku“, nebo zvolíte pečení ve formě

  • Aby bylo dostatek degustačních porcí pro všechny členy komise, je nutné, aby hotový soutěžní výrobek vážil cca 500g

  • Hlavním kritériem hodnocení bude chuť a konzistence sekané. Bonusem pak lákavý servis

  • Své výrobky odevzdejte na Obrfestu nejpozději do 17 hodinZdena Slaná, hlavní porotce      Vzorky bude hodnotit porota složená převážně z účinkujících ObrFestu. Na odbornou stránku věci bude dohlížet Zdena Slaná, která se pohybuje v oboru gastronomie více než 20 let. Kromě práce ve čtyřhvězdičkovém hotelu a účasti na soutěžích Gastro junior, Gastro Hradec, Grilmánie je důležité zmínit, že pracuje 17 let jako učitelka odborného výcviku na SŠPoS Charbulova.

Žádný z pořadatelů se soutěže nezúčastní. Vzorky převezme jeden z pořadatelů a označí je tak, aby byly pro porotu anonymní.

Porota vyhlásí tři nejlepší vzorky, vítězové obdrží balíčky, které věnují naši laskaví sponzoři. Ceny jsou nevymahatelné a nejedná se o veřejný příslib.