Minulé ObrFesty‎ > ‎ObrFest 2014‎ > ‎

Program a účinkující 2. ročníku

Rádobynadoby

přidáno: 2. 6. 2014 9:02, autor: Zuzana Nevěřilová

Kdo bydlí v Obřanech, nejednou mohl zaslechnout zkoušku tohoto rozpustilého hudebního sdružení. Mohl slyšel gypsy jazz, dixieland, jazzové standardy, latinu, klezmer a v nejhoším i trochu bigbítu. Slyšel by akordeon, klarinet a jiné dechové nástroje, slyšel by kytaru, kontrabas, zpěv i řev. Mohl slyšet valchu, protože pračky v té době ještě nebyly. Kdo však v Obřanech nebydlí, má zavřená okna, používá špunty do uší, nebo bývá často v hospodě, ještě neslyšel, jak se hraje rádoby na doby.

https://www.facebook.com/Radobynadoby
Členové:
Honza - klarinet a další plátkové nástroje, kotelník
Jana - zpěv, valcha
Laco - akordeon, zpěv
Pepík - kytara
Zuzana - kontrabas

Crazy pompons

přidáno: 2. 6. 2014 8:38, autor: Zuzana Nevěřilová

Tým Crazy pompons byl založen v r. 2011 v Maloměřicích na ZŠ Hamry. Postupně začal působit v Bílovicích nad Svitavou a v Medlánkách. Tým tvoří 50 dívek ve věku 4 - 14 let, které rády a dobře tančí moderní tanec. Poslední úspěchy týmu jsou soutěž O líšeňský pohár, kde holky získaly 1. a 3. místo, Ždánický motýl, kde se tým umístil na 2. místě, a XV. Mezinárodní taneční festival, kde holky vyhrály 1. a 2. místo. Přijďte se na ně podívat, bude to stát za to.

Program ObrFestu 2014

přidáno: 15. 5. 2014 5:59, autor: Zuzana Nevěřilová   [ Aktualizováno 9. 6. 2014 2:55 uživatelem Jiří Nevěřil ]

13. 6. 2014, hospoda Na konečné, Babická 1a, Brno

19:00 Rozpustilé hudební sdružení RÁDOBYNADOBY


14. 6. 2014, hřiště SK Obřany, Zlatníky, Brno


15:00 sbor Boni Discipuli
15:30 roztleskávačky Crazy Pompons
16:00 přírodně krásné Fruit and Flower
17:00 rodinné divadlo 3věžičky nejen pro děti, pohádka O kouzelném štrúdlu aneb Rodinný recept obra Festa
17:30 funky Metropolice
18:30 vyhlášení vítězů gastronomické soutěže Sladký štrúdl
19:00 rock Dextreat
20:00 hard rock Kentaur
21:30 energií nabité Čankišou
23:00 elektronika Square One

Celým festivalem provázejí moderátoři Hanka Žižková a Zdeněk Truhlář.

Gastronomická soutěž – příjem vzorků do 17.00 hod.

V průběhu celého festivalu bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, výtvarné dílny, jízda na poníkovi.

Square One

přidáno: 15. 5. 2014 5:13, autor: Zuzana Nevěřilová   [ aktualizováno 15. 5. 2014 5:13 ]

Kapela Square One vznikla v létě roku 2012 v Jihlavě. Bubeník, basák a zpěvačka se spolu již v minulosti setkali v různých projektech , ale nikdy ne všichni pohromadě. Muzikanti si prošli různými hudebními vlivy, až zakotvili u něčeho, co sami nazvali Live Electro.

Tento žánr jsme ještě na ObrFestu neměli, a proto je čas vyzkoušet, jak publikum zareaguje na elektro-taneční-avšak-ne-zdivočelou hudbu s hutným vokálem a zvláštním přesahem do jiných světů.

http://bandzone.cz/squareone

Členové: Pajka - Gury - Jířa - Maci

Kentaur

přidáno: 12. 5. 2014 9:53, autor: Zuzana Nevěřilová

Po pódiu běhal s trenkama do pasu, myslel si, že je to známka punku.
Kapela Kentaur bude na ObrFestu vystupovat podruhé. Uslyšíme jak známé nářezy, tak vlastní tvorbu a uvidíme frontmana Hoblíka s neuvěřitelnými oblečky. Kentaur je motorkářská kapela, někteří muzikanti jsou taky členy stejnojmenného motorkářského týmu.

http://bandzone.cz/kentaur
Členové:

Strýček - kytara
Leoš Pivonoš
- kytara
Vlkoun
basa
Hoblík
zpěv
Martin Hammond
- klávesy
Waldemetr
- bicí


Fruit & Flower

přidáno: 10. 5. 2014 11:32, autor: Zuzana Nevěřilová

Fruit & Flower je heterogenní hudební těleso z Vídně. Heterogenní je styl, který se od songy k sonze svíjí mezi rockem, folkem, šansonem a progresivními žánry; věkové i národnostní rozložení členů a taktéž témata, jež se dotýkají duchovna, špinavé politiky, matky země i erotiky. Podle Wikipedie je důraz na živé vystoupení, hudebnická zručnost a ideologie opravdovosti charakteristikou rockové muziky. Podle toho jsou Fruit & Flower rock jak prase.Členové: Sixtease a Eva, možná přijde i kouzelník nebo rytmika

http://fruitandflower.net/

Dextreat

přidáno: 6. 5. 2014 11:41, autor: Zuzana Nevěřilová

Jednoho letního večera sedí u malého kulatého stolu dlouholetí kamarádi, absolvent brněnské konzervatoře Michael „Bob“ Bobek a baskytarista Ondřej Kapral. Michael má krátce po ročním angažmá v Shanghai Philharmonic Orchestra  a Ondřejovi se zrovna rozsypala pod prsty další kapela. Je si vědom Michaelova nadání,  nahazuje téma hraní, ale v danou chvíli jakoby se tato myšlenka zdála být až absurdní. Karta se obrací následujícího roku, kdy se kluci scházejí ve skromné zkušebně a do brzkých ranních hodin hrají, shromažďují nápady, dělají muziku... Dramatický příběh bude pokračovat na ObrFestu 2014. Dextreat nahráli v roce 2013 singl Never Give Up, čímž jsou nám velmi sympatičtí. My se taky jen tak nevzdáváme.Členové:
Bob - kytara
Ivank - kytara
Ondřej - baskytara
Sam jr. - bicí

http://bandzone.cz/dextreat

Metropolice

přidáno: 4. 5. 2014 11:12, autor: Zuzana Nevěřilová


Vyslovujeme jako hromdopolice čili metro-po-li-ce. Na prvním ObrFestu hrála Metropolice rock a funky z vlastní dílny a nejinak tomu bude na druhém ObrFestu. Metropolice je velice činorodá kapela, takže kromě hitů z loňského CD jistě uslyšíme nové písničky. A psst... Metropolice natáčí videoklip.

http://bandzone.cz/metropolice
Igor - kytara, zpěv
Pavel - saxofon, vokály
Tomáš - klávesy
Bazy - baskytara
Tomáš - bicí

Boni Discipuli

přidáno: 28. 4. 2014 12:59, autor: Zuzana Nevěřilová

Jedinou základní školu v městské části řídí Kaya Havelková. Malé žluté auto, které můžete zahlédnout v Maloměřicích, řídí Kaya Havelková. A sbor Boni Discipuli (čili Dobří žáci) řídí Kaya Havelková. Kromě žlutých šálů a kravat sbor proslul dobře stravitelným (ale ne prvoplánově líbivým) repertoárem, neotřelou choreografií a hravostí, kterou snadno přenáší na posluchače. Boni Discipuli se účastní soutěží pěveckých sborů v ČR i zahraničí a chodby školy se za léta pěkně zaplnily diplomy a čestnými uznáními...
Na ObrFestu vystupuje sbor podruhé a tentokrát snad skutečně pod vedením ředitelky a muzikantky tělem i duší Kayi Havelkové.


Čankišou

přidáno: 7. 4. 2014 6:11, autor: Jiří Nevěřil   [ aktualizováno 10. 4. 2014 6:41 ]


Netrpělivým již můžeme tímto prozradit první vystupující kapelu.

A kdo z Vás ještě Čankišou nezná, nechť neváhá a na Obrfest chvátá.

Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej. Za pomoci nejrůznějších nástrojů z celého světa se vrhají do vod ethna, world music a originálně opírají svou tvorbu o legendu dávného jednonohého lidu Čanki.

Web
http://bandzone.cz/cankisou

Video YouTube


Comments