Minulé ObrFesty‎ > ‎ObrFest 2015‎ > ‎

Program a účinkující 3. ročníku

12. 6. 2015, hospoda Na konečné, Babická 1a, Brno

19:00 Rozpustilé hudební sdružení RÁDOBYNADOBY


13. 6. 2015, hřiště SK Obřany, Zlatníky 1a, Brno


15:00 elektronika Square One
15:45 bluegrassová Kósavá deka
16:45 rodinné divadlo 3věžičky nejen pro děti – Láska obra Festa aneb Jak se tančí malobra
17:15 a capella MINIMINY
18:00 vyhlášení vítězů gastronomické soutěže
18:30 hard rock Kentaur
20:00 legendární TRABAND
21:30 žánrová směsice The Young Pekáč

Celým festivalem provázejí moderátoři Hanka Žižková a Zdeněk Truhlář.

Gastronomická soutěž – příjem vzorků do 16.30 hod.

V průběhu celého festivalu bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, výtvarné dílny, jízda na mule.


Traband

Legendami a humornými průpovídkami opředené lidové vozítko z NDR nebylo tou hlavní inspirací pro název kapely, i když velká podobnost tu je: Také nadělá spoustu kraválu a pěkně vám natřese kosti. Dvoutaktní beat, um-ca, um-ca, polka i pogo. Ale spíše než trabant - prskolet, páchnoucí pivem a humorem 5. cenové kategorie, to byl trabant v původním významu toho slova: průvodce, ozbrojený ochránce, životní strážce. Bodyguard, řeklo by se dnes. Někdo, v jehož přítomnosti se můžete cítit bezpečně a bezstarostně, i když kolem zuří bouře nebo třetí světová. Hraj jak umíš, ostatní přijde samo, říkali si muzikanti. Hudební styl? "Country-punk", "dvoutaktní rock", "dechno", "home music", "vlnobeat" - takové a jiné přívlastky si jejich neustále proměnlivá hudba vysloužila u hudebních kritiků. Od začátku Trabandu je ale jasné, že tady nejde o hudební styl, ale o písničku. A když je písnička dobrá, zaujme stejně dobře v opeře s filharmonií, na stadiónu s rockovou kapelou, nebo jen u táboráku s kytarou.

Web kapely

http://traband.net/


Rádobynadoby

Kdo bydlí v Obřanech, nejednou mohl zaslechnout zkoušku tohoto rozpustilého hudebního sdružení. Mohl slyšel gypsy jazz, dixieland, jazzové standardy, latinu, klezmer a v nejhoším i trochu bigbítu. Slyšel by akordeon, klarinet a jiné dechové nástroje, slyšel by kytaru, kontrabas, zpěv i řev. Mohl slyšet valchu, protože pračky v té době ještě nebyly. Kdo však v Obřanech nebydlí, má zavřená okna, používá špunty do uší, nebo bývá často v hospodě, ještě neslyšel, jak se hraje rádoby na doby.

Web kapely
https://www.facebook.com/Radobynadoby
Členové:
Honza - klarinet a další plátkové nástroje, kotelník
Jana - zpěv, valcha
Laco - akordeon, zpěv
Pepík - kytara
Zuzana - kontrabas


The Young Pekáč

Thr Young Pekáč
Trombonista, dirigent, skladatel a především jazzman o dušu. To je Mojmír Bártek, dlouholetý člen Orchestru Gustava Broma. Kromě všeho jmenovaného je také kapelníkem tělesa The Young Pekáč, které je typické svojí atypičností: jde o průchozí kapelu. Za 20 let, co The Young Pekáč existuje, se v kapele vystřídaly desítky hráčů, řada z nich potom přešla do profesionálních těles.

The Young Pekáč hraje jazz, swing, latinsko-americké rytmy, jazzrock a fusion neboli žánrovou směsici. Pekáč můžete často slyšet v klubech i kavárnách, na čerstvém vzduchu si však zahraje málokdy. Těšte se na jazzovou improvizaci, neuvěřitelný humor Mojdy Bártka a naši Miriam.


Web kapely
http://www.theyoungpekac.cz/www/


Kentaur

Po pódiu běhal s trenkama do pasu, myslel si, že je to známka punku.
Kapela Kentaur bude na ObrFestu vystupovat podruhé. Uslyšíme jak známé nářezy, tak vlastní tvorbu a uvidíme frontmana Hoblíka s neuvěřitelnými oblečky. Kentaur je motorkářská kapela, někteří muzikanti jsou taky členy stejnojmenného motorkářského týmu.


Web kapely
http://bandzone.cz/kentaur
Členové:
Strýček - kytara
Leoš Pivonoš
- kytara
Vlkoun
basa
Hoblík
zpěv
Martin Hammond
- klávesy
Waldemetr
- bicí


MINIMINY - kapela acappella

MINIMINY je název kapely acappelly z Brna, která zpívá bez doprovodu nástrojů, všechno dělají jen jejich hlasy. Společně tvoří vlastní vokální aranže písní a nebojí se žádného žánru. Můžete tak od nich slyšet repertoár popových zpěváků, ale i rock, folk, a kdo ví co ještě. Tráví spolu jako kapela už dva roky, zkouší na zkušebně, kde dohromady jamují se svými hlasy, zbavte se tak jakékoliv představy o sborovém nacvičování podle not. Těšte se na vlnu energie, kterou vám předají!
Web kapely

Kósavá deka

Kósavá deka
Kousavá deka kusadlama seká,
když pod ní spočívám,
kousavá deka, ta na mě čeká,
osada spí a já se ošívám.

Kósavá deka je pochopitelně naprosto jiný objekt než protivná přikrývka z písně Ivana Mládka. Jde o bluegrassovou partičku, která hraje rychle, nahlas a (pro zasvěcené) v G dur. Hudba Kósavé deky je klasická Amerika, texty jsou české. Globalizaci zdar a sejdeme se na Obrfestu.


Členové kapely

Dalča: kytara, zpěv, šeryf
Saša: 5str banjo, zpěv
Pepa: housle, zpěv
Ríša: mandolína, zpěv
Peťa: baskytara, zvuk

Web kapely

http://kosavadeka.webnode.cz/


Square One

Kapela Square One vznikla v létě roku 2012 v Jihlavě. Bubeník, basák a zpěvačka se spolu již v minulosti setkali v různých projektech , ale nikdy ne všichni pohromadě. Muzikanti si prošli různými hudebními vlivy, až zakotvili u něčeho, co sami nazvali Live Electro.

Tento žánr jsme ještě na ObrFestu neměli, a proto je čas vyzkoušet, jak publikum zareaguje na elektro-taneční-avšak-ne-zdivočelou hudbu s hutným vokálem a zvláštním přesahem do jiných světů.

http://bandzone.cz/squareone

Členové: Pajka - Gury - Jířa - Maci
Podřízené stránky (1): Program a účinkující 2015
Comments