Minulé ObrFesty‎ > ‎ObrFest 2016‎ > ‎

Program a účinkující 4. ročníku

17. 6. 2016, hospoda Na konečné, Babická 1a, Brno

19:00 Rozpustilé hudební sdružení RádobyNaDoby


18. 6. 2016, hřiště SK Obřany, Zlatníky 1a, Brno


15:00 bluegrass Madalen
16:00 progressive rock The Entropies
17:15 divadlo 3věžičky nejen pro děti s představením Jak nebýt bábovkou aneb Z výchovných receptů obra Festa
17:45 hard country Nešvilský krúžek
18:45 vyhlášení vítězů gastronomické soutěže
19:15 legenda Roman Dragoun
20:30 netradiční Ukulele Orchestra jako Brno
22:00 horkokrevní Kumbalu

Celým festivalem provází moderátorka Hanka Žižková.

Gastronomická soutěž – příjem vzorků do 16.30 hod.

V průběhu celého festivalu bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, výtvarné dílny, jízda na mule. Nejen pro děti bude probíhat prezentace a zkušební jízdy na kolech značky Pell's. Dále návštěvníky určitě potěší degustace vín, bohaté občerstvení, líčení pro dámy a spousta dalších překvapení.


Rádobynadoby

Kdo bydlí v Obřanech, nejednou mohl zaslechnout zkoušku tohoto rozpustilého hudebního sdružení. Mohl slyšel gypsy jazz, dixieland, jazzové standardy, latinu, klezmer a v nejhoším i trochu bigbítu. Slyšel by akordeon, klarinet a jiné dechové nástroje, slyšel by kytaru, kontrabas, zpěv i řev. Mohl slyšet valchu, protože pračky v té době ještě nebyly. Kdo však v Obřanech nebydlí, má zavřená okna, používá špunty do uší, nebo bývá často v hospodě, ještě neslyšel, jak se hraje rádoby na doby.

Web kapely
www.facebook.com/Radobynadoby
Členové:
Honza - klarinet a další plátkové nástroje, kotelník
Pepík - kytara
Zuzana - kontrabas


Madalen

Vznik skupiny Madalen se datuje od února roku 1992. Skupina dostává jméno podle písně skupiny Bokomara Madalen a tuto píseň také přejímá do svého repertoáru. První úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat. Již v roce 1993 se kapela prokouše až do celostátního kola PORTY v Brně, odkud si odváží Čestné uznání. Během příštích let se Madalen právem stává skupinou hrající na velkých (i malých) festivalech po celé republice, z kterých si odnáší mnoho velkých i menších ocenění. V roce 1995 si Madalen odváží 1. místo z celostátního kola PORTY v Plzni. Rok 1998 se stává pro Madalen velkým rokem. V Olomouci za hudební režie Františka Petříka a Karla Plíhala natáčí své první oficiální album s názvem MADALEN. O tom, že i kapela může být v pubertě, svědčí i bouřlivé změny v už –náctileté kapele MADALEN, takže kdo si myslí, že už má MADALEN v uších, je možná překvapen. Po několika letech vystupování (ČR, SR, PL), nahrávání (ČT, Nova, Proglas, ČR Olomouc,..) vydává v roce 2008 Madalen své druhé oficiální album "Na barvách".

Web kapely
www.madalen.cz

The Entropies

Persian progressive rock z Brna.
Česko-perská kapela The Entropies – nevšední spojení orientálních melodií s progressive rockem a netypickou kombinací hudebních nástrojů. Soheil (kytara a zpěv), Gabriela (housle), Michal (violoncello) a Ester (bicí) – svou osobitou dávkou entropie vytvářejí společně nezaměnitelnou hudební atmosféru.
Hudební ukázky:
Dokument BBC o Soheilovi - www.youtube.com/watch?v=gYTFFFCxhzY

Web kapely
www.theentropies.com


Nešvilský krúžek

Nešvilský krúžek byl založen v září 1987 skupinou přátel působících předtím v souborech různého stylového zaměření (poprock, heavy metal, underground) odkud byli vyřazeni pro svoji výjimečnost. Naprosto zbaveni všech iluzí, začali se věnovat jedinému hudebnímu stylu, který jim byl ještě schopen něco dát – tak se stalo, že Nešvilský krúžek, jako jediný v kontinentální Evropě, hraje alternativní country. Kapela absolvovala mnoho různých akcí jako ROCK festy, vyhrála první kolo v televizní soutěži "STUDIO B" aj. S příchodem roku 2012 dochází v Nešvilu k událostem. Jarek Malý ohlásil odchod z kapely. Ovšem pod Cimrmanovským heslem: "Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm !" začíná kapela hledat nového zdatného kytaristu i zpěváka a nachází Luboše "HOBLÍKA" Fildána. Rok 2016 je pro Nešvil rokem plným novinek. Tou první je uvedení do prodeje našeho nového CD s názvem Nevěrná. Neskromně musíme konstatovat, že se líbí, alespoň mnoho přátel a posluchačů hlásí jak je s ním spokojeno.

Web kapely
www.nesvilskykruzek.com

Roman Dragoun


Český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. Obyvatel Maloměřic :-) Hrál, či stále hraje v rockových skupinách Progres 2, Futurum, Stromboli a T4, vydal několik sólových alb, zpíval v muzikálech a spolupracuje jako studiový hráč s mnoha dalšími hudebníky.
V současnosti kromě těchto aktivit Roman Dragoun vystupuje i sólově či se svojí doprovodnou skupinou His Angels, občas hraje i s kapelou svého syna David Dragoun Band. V roce 2009 vydal své třetí sólové album Otlučená srdce, na kterém hostovalo mnoho dalších rockových i jazzových hudebníků. V roce 2012 byl posluchači Radia Beat vybrán do Beatové síně slávy v kategorii „Osobnost“. V letošním roce vydal další sólové album Samota.

Web

Ukulele Orchestra jako Brno

Kapela hraje světové rockové a popové hity v netradičním podání na malý původem havajský nástroj zvaný ukulele mající zcela specifický zvuk a připomínající na pohled malou kytaru. Skupinu tvoří věkově i hudebními zkušenostmi pestrá parta hráčů a příznivců tohoto nástroje. V jejich podání můžete slyšet skladby od Rolling Stones, Beatles, Doors, Steppenwolf, Police, Clash, AC/DC, Depeche Mode, Leonarda Cohena, Iggyho Popa, Toma Jonese, Elvise Presleyho, Roye Orbisona, Toma Pettyho, Billa Haleyho, Boba Marleyho, Amy Winehouse, Michaela Jacksona... Cesta jednotlivých členů k ukulele byla různá, základním impulsem pro vznik kapely ale byla inspirace knihou Toma Hodgkinsona Líný rodič. V ní autor, a současně propagátor ukulele, vyzdvihuje přednosti tohoto skladného nástroje a píše, že ukulele je nástroj pro každého a neměl by chybět v žádné domácnosti.

Web kapely

bandzone.cz/ukuleleorchestrajakobrno


Kumbalu

Je deset let fungující horkokrevná kapela z Brna aspirující na to posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Inspiraci nachází v různorodých hudebních stylech – balkánské muzice, klezmeru, reggae, rytmech Západní Afriky, ale důraz klade i na domácí valašský folklór. Přes veškeré mimoevropské vlivy zpívá české texty a zamýšlí se v nich nad směřováním současné přetechnizované konzumní společnosti. S pokorou znovuobjevuje kořeny lidstva, tradice, spojení s přírodou v duchu motta „Růst můžeme i ke kořenům“.
Web kapely

www.kumbalu.com
Comments