Program a účinkující

16. 6. 2017, hospoda Na konečné, Babická 1a, Brno

19:00 Rozpustilé hudební sdružení RádobyNaDoby
www.facebook.com/Radobynadoby


17. 6. 2017, hřiště SK Obřany, Zlatníky 1a, Brno


15:00 pop-alternativní Kupodivu
16:00 cello-folk Pavel Čadek
16:45 hudební koktejl Spálený sušenky
17:30 Divadlo 3věžičky nejen pro děti – Voňavá kouzla obra Festa
18:00 hardrockový svižník Stejšn
19:00 vyhlášení vítězů gastronomické soutěže
19:15 rocková show Rolling Stones revival
20:45 rom'n'roll Terne Čhave
22:30 country rock'n'roll Zadáci

https://www.smsticket.cz/vstupenky/9064-obrfest-2017?utm_medium=anchorKupodivu
Brněnské hudební uskupení složené z mladých, leč zkušených muzikantů. Hrají v neobvyklém složení zpěv, saxofon, klávesy, baskytara a žádná kytara a funguje jim to. Jejich autorská hudba se pohybuje na pomezí jazzu, folku a alternativy, jejich koncerty jsou nabité nepravděpodobnými písněmi a kupodivuhodným humorem, který si zamilujete.
www.youtube.com/channel/UCnSQXl0mVxhFsXm_fxEGh_g
P
avel Čadek
Sám o sobě:
"Lze písničkařit s violoncellem?
Nevím, ale musím to zkusit.
Nápad dělat něco takového vychází z poznámky mého bývalého spoluhráče v cello-rockové kapele The Eclipse, že moje poslední skladby jsou spíše folkové, než metalové. Nejdřív jsem se tomu zasmál, ale pak mi přišlo, že na tom možná něco je. A tak jsem tu...
Nerad bych sklouznul do meditativních mnohaminutových nasmyčkovaných skladeb, jak to většinou u samostatných violoncellistů bývá. Pokud bych to náhodou začal dělat, taktně, klidně však i fyzicky, mě upozorněte."
bandzone.cz/pavelcadek
Spálený sušenky
Hudební koktejl inspirovaný západní Afrikou plný ženské energie.
Brněnská dívčí kapela Spálený sušenky interpretuje tradiční taneční rytmy a melodie západní Afriky, které se v krajích svého původu dodnes hrávají při různých slavnostech. Základ pro tvorbu svého repertoáru čerpá kapela od bubenických mistrů na workshopech pořádaných u nás anebo přímo v Africe, skladby však dotváří zapojením vlastní fantazie i vlivů jiných kultur.
Své bubnování na djembe a basové bubny dundun, sangban a kenkeni doprovázejí hrou na perkuse a flétnu, často a rády také zpěvem a někdy i tancem. Rytmy ve vlastní tvorbě interpretují jako proud nespoutané energie a hravé radosti.
www.spalenysusenky.cz
Stejšn
Hardrockový svižník z Brna. Pódiová show, ale i poctivě vyvedený bigbít. Vznikl v roce 2006 z rockových harcovníků české scény. Má za sebou dvě CD a tři klipy, které si našly cestu i do televize. Charakteristikou kapely, která vystupuje na koncertních podiích po celé republice, je, že hraje vlastní tvorbu s několika covery.
www.stejsn.cz
Rolling stones revival
Skupina nabízí energickou, rockovou show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech.
Kapela byla založena v roce 1997 v Brně, jako pocta této největší legendární, dosud hrající kapele. Zakládajícími členy jsou spoluhráči z tehdejší kapely Grassův pytel. Skupina má za sebou výjezdy do Rakouska, Německa, Itálie, vystoupení v České Televizi, TV Prima, Nova a také spousty koncertů po klubech a na festivalech v tuzemsku.
Kapelu tvoří zpěvák Adam Vrbas v roli Micka Jaggera, kytarista Radim Zelina jako Keith Richards, baskytarista Richard Měřínský jako Bill Wyman. Skupinu dále tvoří bubeník David Velčovský jako Charlie Watts a kytarista Jan Růžička jako Ron Wood.
Členové Rolling Stones revivalu mají rádi zvonivý kytarový zvuk, plzeňské pivo a Keitha Richardse, který na konto svého osobitého stylu hry na kytaru tvrdí : „to máte pět strun, dva prsty a jednu díru do prdele“ a tak dál - s písní na rtech, Telecasterem v ruce a s dírou v prdeli tahle kapela postrkuje tu stonesovskou rozhrkanou káru.
www.stonesbrno.cz
Terne Čhave
jsou považováni za jednu z nejstarších, ale také nejúspěšnějších českých romských skupin. Doma hráli na všech velkých a spoustě menších festivalů a projeli také velkou část Evropy, od Polska, Slovenska a Maďarska přes Itálii, Španělsko, Francii, Benelux, Německo až po Anglii a Skotsko.
Terne Čhave představují na české i evropské hudební scéně jedinečný fenomén. Již od svých počátků, které sahají do 80. let, se drží romských kořenů, ale jako jedna z mála (původně) romských kapel se nespokojují s nekonečnými variacemi na klasický romský folklór. Potřeba hledání výrazu, který by odrážel nejen hudební zkušenost jednotlivých muzikantů, ale i osobní pohled na svět, vede k tomu, že se v jejich hudbě objevují prvky mnoha různých stylů (rock, folk, ska, blues, jazz, funk, world music…) nebo energie ulice.
Možná vás napadlo, co je to vlastně ta „romská hudba“? Cymbál, husle a brača? To už dávno neplatí… Romové byli odjakživa hudební všežravci a dokázali si přizpůsobit hudbu jakékoli země a doby, ve které právě žili, k obrazu svému. Stejně tak se i Terne Čhave zmocnili nástrojů dnešních rockových kapel a spojili jejich potenciál se svou pověstnou energií.
Kapela sama si ale se svým stylem moc hlavu neláme a ani vám na podobné úvahy nezbude čas, většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu. Pokud byste ale samou zvědavostí nemohli usnout, prozradíme vám, že tohle je skutečný cikánský rock’n’roll alias ROM’N’ROLL!
Kdo nezná a chce poznat, může si zdarma stáhnout jejich nejnovější album Bo me som Rom.
www.ternechave.comZadáci
Vodácká kulturní úderka. Ve spolupráci s Hnutím Grilu se po několika letech podařilo současným Zadákům sestavit studiovou i koncertní podobu vodáckých songů sepsaných za posledních několik let na Berounce, Vltavě, Sázavě, Hronu, Lužnici a dalších řekách. Sestava - Kudla, basa, zpěv - Goldies, bicí, percussion, zpěv - Lubinho, bicí, vozembouch, zpěv - Klemosch, flusbrok se šlauchem, zpěv - Gregory, kytara, AC/DC - Hanoi, kytary, vedoucí kapely, zpěv - Mikeš, mandolína, banjo, kytara, zpěv. Ve spolupráci s divadlem Koule nastudovali vodáckou revue - Jezy a peřeje jedeme z voleje.
bandzone.cz/zadaciCelým festivalem provází moderátorka Hanka Žižková.

Gastronomická soutěž – příjem vzorků do 17.00 hod.

V průběhu celého festivalu bude pro děti připraven skákací hrad, malování na obličej, výtvarné dílny, jízda na mule. Dále návštěvníky určitě potěší bohaté občerstvení, líčení pro dámy a spousta dalších překvapení.