Gastrosoutěž

Stejně jako v minulých letech jsme pro návštěvníky na sobotu 16. června připravili gastronomickou soutěž o hodnotné ceny.

Minulý ročník gastronomické soutěže na Obrfestu se nesl ve znamení sekané pečeně. Pochutnali jsme si výborně, naši soutěžící každý rok zvyšují pomyslnou laťku domácích kulinářských výrobků
výš a výš.
Letos, jak už je tradicí, střídáme chutě „na sladko“ a „na sladko“.

 

 

 

Pro ročník 2018 budou tématem:
TLAČENÉ KOLÁČE

Počátky výroby kynutého těsta se datují již od 17. století. Nejprve se pekly placky, později se vyráběly slané buchty, které se polévaly máslem. Sladké náplně se do buchet začaly dávat až mnohem později. Dnes je kynuté těsto doménou české kuchyně. Kdo by neznal kynuté knedlíky, sladké buchty „Honzovky“, maličké svatební nebo hodové koláčky či velké Hanácké koláče, všechny úhledné a ručně zdobené, s voňavou drobenkou.

 

Soutěžním úkolem letošního Obrfestu tedy je:

Příprava tlačených koláčů z kynutého těsta

  • Koláče maximálně o průměru 10 cm,
  • Počet koláčů je minimálně patnáct kusů, abychom měli dostatek pro degustační porce,
  • Náplň pouze tvarohová či povidlová či v jejich kombinaci. (doplňky jako mandličky či rozinky vítány, ale jiné náplně nebudeme akceptovat, nebylo by možné objektivní hodnocení),
  • Hlavním kritériem bude konzistence, chuť a vzhled,
  • Bonusem pak opět lákavý servis,
  • Své výrobky odevzdejte na Obrfestu v sobotu 16. června, nejpozději do 17. hodin.

 

Vzorky bude hodnotit porota složená převážně z účinkujících ObrFestu. Vzorky převezme jeden z pořadatelů a označí je tak, aby byly pro porotu anonymní.

Na odbornou stránku věci bude dohlížet Zdena Slaná, která se pohybuje v oboru gastronomie více než 20 let. Kromě práce ve čtyřhvězdičkovém hotelu a účasti na soutěžích Gastro junior, Gastro Hradec či Grilmánie. Je důležité zmínit, že pracuje 20 let jako učitelka odborného výcviku na SŠPoS Charbulova.

Porota vyhlásí tři nejlepší vzorky, vítězové obdrží balíčky, které věnují naši laskaví sponzoři. Ceny jsou nevymahatelné a nejedná se o veřejný příslib. Žádný z pořadatelů se soutěže nezúčastní.

Zdena Slaná, hlavní porotkyně