Účinkující

BETONOVEJ BEZ

Betonovej Bez je brněnská rostlinka s jedenáctiletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. Hrajeme autorskou hudbu, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock, přesněji eschatonální anarcho-poetismus. Naše písně jsou postaveny zpravidla na vlastních textech a pojednávají vesměs o závažných otázkách lidské existence, sem tam se najde i něco ještě závažnějšího.
Betonovej Bez jsou: Katka Řeháková /altsaxofon/, Gustav Zlatý /kytara/, Tomáš Dvořák /kytara, trubka, zpěv/, Petr Kolář /tenorsaxofon, klarinet/, Michal Fibich /bicí/, Filip Kirchner /baskytara/.

BOMBARĎÁK

Bombarďák je název kapely, ale začátky se vztahují ke kapele 3B. Bombarďák, zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Autor představení i všech textů na albu Jirka Jelínek tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým a Filipem Nebřenským, na jejichž vroubek jde muzika. Skladby z původního představení vyšli na albu Písničky kluka BomBarďáka v roce 2013 u Indies Scope. Od té doby Bombarďák odehrál více než stovku koncertů a představení po celé republice.

BROUG

Broug jest brněnským hudebním tělesem od roku 2012 performujícím vlastní skladby náležející vesměs do žánru (snad) beatu, který někteří nazývají punk-folkem, což se nám ale moc nezdá. Výstižnější nám připadá označení folk’n’roll, ať už to znamená co chce. Začínali jsme jako hudební doprovod literárních večerů v Brně, nyní vystupujeme samostatně. Roku 2015 jsme se drobně elektrifikovali, aby bylo lépe rozumět našim textům a filigránským vyhrávkám, zpestřili jsme aranže například o ukulele a v repertoáru se začaly více uplatňovat i rozevláté skladby, které přinášejí osvěžení do bazální melancholicko-sarkastické vepřovitosti. Tu a tam s námi vystupuje hudební matador a významná osobnost nejen brněnského undergroundu Marek Timko; doprovází nás na valchu. V prosinci 2016 jsme vydali debutové album Vepřový je svět.

CIRCUS BROTHERS

Kapela Circus Brothers vznikla oddělením většiny členů původní kapely Circus Problem. Navazuje na to nejlepší z původní tvorby a přináší nový posun, který fanouškům přinese další nezapomenutelné disco-balkan mejdany, jak byli zvyklí doposud. Na ulici, v klubech i na pódiích menších či větších festivalů bavíme tisíce fanoušků, kteří na naši show dokáží udělat nevídaný kotel, a nechávají za sebou koncerty protančené až do ranních hodin. S neuvěřitelnou energií zahraný disco-balkan, který kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. To, co jste znali doposud, je minulostí. Přichází noví, nezadržitelní a nepřehlédnutelní Circus Brothers!

FANCY FOXX

Fancy rock’n’roll z liščího kutlochu, po kterém i ve Skotsku začnou preferovat lišky před ovcemi! Ačkoliv je Brno pro posluchače známé především pro svou specifickou alternativní scénu, v tamním podnebí se daří i konzervativnějším hudebním uskupením. Takovým příkladem jsou Fancy Foxx, mladé kvarteto se zálibou v rock’n’rollu i punku. Tato skupina využila možností přestupného roku a 29. února vydala svou debutovou desku One. Fancy Foxx stojí hlavně na divožence Lucce, zpěvačce a kytaristce kapely. Nejen díky jejímu vokálu je tvorba skupiny silně melodická a vlastně také chytlavá. Obzvláště potom v případech jako je (klipem opatřená) hitovka Sue Suicide nebo melancholičtější Lose Your Feelings. Současný repertoár kapely je z větší části tvořený českými skladbami.

FAST FOOD ORCHESTRA

Historie kapely Fast Food Orchestra se začala psát mezi lety 1994–1996. Od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 kapela vydává své debutové album s názvem „Fugison party“. Za svoji existenci vydala kapela celkem 8 studiových alb. Mezi nejvýraznější patří především Urban Menu, které vyšlo také v USA a Japonsku. Opakovaně se objevují na pódiích zahraničních klubů a festivalů. Kapela pravidelně vystupuje na největších festivalech u nás, má za sebou také několik zahraničních turné po Evropě a exotických destinacích jako je Brazílie, Izrael nebo Rusko. V roce 2017 vyšla nová deska Fast Food Orchestra pod názvem Struny, která je jako první kompletně v češtině.

FRIDAY JAZZ SESSION

Friday Jazz Session je mezinárodní hudební formace lavírující mezi swingem, jazzem, bossa novou a příbuznými styly. Hudebním základem repertoáru jsou známé i méně známé jazzové standardy. Hudba vhodná k nejrůznějším společenským akcím, oslavám, vernisážím, ale i ke koncentrovanému poslechu či dennímu snění. S vínem, či bez. A to nejen v pátek :-).

 

 

 

FUNNY FELLOWS

Ojedinelé hudobné slovenske zoskupenie vám predstavuje svoje CD, ako retrospektívu jedného z najpôvabnejších hudobných štýlov v dejinách hudby. Hudobníci ponúkajú pôvodné aranžmány, obohatené o autorský vklad, v medziach štýlovej čistoty. Hudba je veselá, zábavná, bez zbytočných decibelov a technických efektov. Dodržanie štýlovej čistoty podmieňuje i spôsob nahrávania. „Odborne“ ho môžeme nazvať ako spôsob na „tri-štyri“ a je možný len na dva mikrofóny v provizórnom drevenom štúdiu. Pri prepnutí si svojich prijímačov na mono dosiahnete autentický zvuk ako poslucháč v roku 1920. Repertoár Funny Fellows je široký – obsahuje takmer všetky európske národné vplyvy a etnické prvky charakteristické pre old time. Nepovšimnuté nezostali ani piesne slovenskej hudobnej scény, ktoré vplyvom old time vznikli na začiatku štyridsiatych rokov. Motto „snažíme sa hrať tak, ako by to hrali hudobníci v kaviarni v roku 1920“. Prajeme Vám príjemné chvíle pri hudbe, ktorú preveril čas a ktorá ožíva na CD old time bandu Funny Fellows.

HELEMESE

Helemese je hudební skupina hrající alternative-punk, nebo také „šanson-punk“. Tato hudební formace vznikla v roce 2007. V roce 2010 vydala své první CD s názvem Houky a o dva roky později přichází druhé album s názvem Šnyclperkelt. V roce 2015 vydala skupina album Bublinky. Na podzim 2017 uskutečnila kapela velké turné s názvem Prasečinky tour 2017 v rámci oslav deset let věku kapely. Charakteristickým znakem kapely je živelnost, energičnost, nadsázka a ironie.

 

 

JAY DELVER

Brněnská kapela hrající alternative-pop, barvitá směs funkem ovlivněných groovů podporujících melodie přímo z katalogu songwriterství 70. let, to vše zabalené v organickém zvuku aktivního bandu se špetkou popu a jazzu na vrch. „Snažíme se, aby písně měly hloubku a nějakou pointu, ovšem aby si zachovávaly melodičnost a byly příjemné pro posluchače. Písně jsou dost melodické na to, aby se daly zařadit do popu, zároveň se ale nesnažíme o jednoduchost na úkor kvality a zasahujeme i do jiných stylů – proto alternative“. Chytlavá hudba vás pohltí, dokud se neutopíte v moři tance.
Jakub Urbánek (piano, sax, vocals), Marek Šatara (bass, vocals), Erik Hajtmánek (drums), Richard Surgent (keys, guitar, vocals), Daniel Vejmělka (guitar, vocals)

 

KVĚTY

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje v nové sestavě, zaměřené více na elektroniku. Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrostl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru. Kapela se časem dostala do mnoha zemí (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko). Téměř za všechna alba byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas, …). Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla. Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasovým hrám v režii Radima Nejedlého. Na zakázku vzniklo i mnoho skladeb na různá kompilační alba a projekty.
Martin E. Kyšperský – zpěv, kytary, elektronika, Aleš Pilgr – bicí, elektronika, zpěv, Ondřej Kyas – klávesy, synth-bass, elektronika, zpěv

NAMARS

Svěží mix funky groovu, rocku a popu spolu s českými texty v podání pětice brněnských muzikantů.

NaMars! staví své autorské skladby s českými texty na pevném groove a chytlavých klávesových a saxofonových melodiích.

 

 

 

RADIMEC & OLD HORSES

Radim Zelina a jeho parta nejsou, jak název sám napovídá, žádní mladíčci sbírající hudební zkušenosti. Baskytarista skupiny Michael Vašíček je známá postava moravského folkrocku, kytarista a zpěvák Radim Zelina a bubeník Karel Brožek mají rozsáhlé zkušenosti z Roll ing Stones Revivalu, zpěvák a kytarista Michal Pytluk hrál v countryových i rockových kapelách (Cech Brno, Sheryl Crow Tribute Band). Sestavu doplňuje Eva Trnková – mandolína, vokály. Kapela hraje především vlastní autorskou tvorbu.

 

TRYO

Blanenská kapela spojující funk, pop a rock v alternativním kabátě a to vše v tříčlenné sestavě: Šimon Podrazil; kytara/vokály; Lucie Čejková; baskytara/vokály; Hynek Čejka; bicí. V září 2016 vydala první EP „Stories“.  

 

 

 

 

TY SYČÁCI

Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku. Základem obsazení skupiny Ty Syčáci je kytara, baskytara a zpěvy, doplněné perkusemi, ale i balalajkou, desetistrunným stickem a minidiskem. Na koncertech nyní vystupují Ty Syčáci ve dvou podobách: ve „starém“ složení Váša, Zavadil, Fröhlich nebo v programu BUM BUM BUM – KRÁSA s bubeníkem Alešem Pilgrem. V červnu 2013 Ty Syčáci po několika letech práce vydávají album Eldorado, jakousi cestu kolem světa ve dvaadvaceti písních s texty složenými z mezinárodně srozumitelných latinských slov a fragmentů jiných jazyků. Translatina! Nová praevropština. Poetické esperanto. Zase něco jiného, než co kapela dělala dřív. První pokus spojit Vášovo fyzické básnictví s energií a zvukovou představivostí Syčáků v podobě srozumitelné komukoliv na světě. Ptáci zpívají, houby mluví, kaktus naříká, leguán cvičí jógu, námořníci uklidňují záhadného netvora, egyptská královna hledí do budoucnosti a čas běží. Rajské jablko z Eldorada zraje a zraje. Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ. Co platilo pro fyzického básníka Vášu, platí i pro kapelu: nepřizpůsobuje se žánrům, ale sama si je vytváří.

VLTAVA

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně.

Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie – světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. S návratem dechových nástrojů nabídne Vltava svůj původní legendární sound a představí aktuální skladby z alba „Čaroděj“, ale nebudou chybět ani ikonické hity „Prasátko“, „Bezvadnej chlap“ nebo „Marx Engels Beatles“!

Sestava:
Robert Nebřenský – zpěv, kytary
František Svačina – klávesy, akordeon
Tomáš Uhlík – baskytara
Ondřej Klímek – dechové nástroje
Ondřej Pomajsl – bicí

 

ZBYTKY SLUCHU!

Počátky kapely sahají do roku 2016, kdy se Michal potkal se Standou a Ivošem na jamech v klubu Brooklyn v Brně. Poté vzniká myšlenka na založení kapely ve stylu punku a následují zkoušky a tvorba vlastního repertoáru spolu s převzatým. Frontmanem kapely se stává Michal (gt,voc), Ivo (bg) a Standa (dr). První neoficiální vystoupení proběhlo na Jamfestu 2016 v Music labu v Brně. Potom začíná kapela koncertovat na akcích po Brně (Brooklyn, Melodka, M13). Později však kapela našla novou sestavu nyní baskytaru převzal Patrik a se sólovou kytarou přišel Martin, kapela tak dostala nový nádech a současně pracují na nových věcech a připravováni koncertů pro vás.